Obrazovni programi

Osnovna djelatnost JU Srednja stručna škola „Ivan Uskoković“ je obrazovanje i obuka učenika u oblasti mašinstva i saobraćaja tako da u našoj školi postoje sledeći obrazovni programi:



PODRUČJE RADA - MAŠINSTVO I OBRADA METALA

Trogodišnji

Metalostrugar, metaloglodač, metalobušač, kovač-preser, bravar, limar/autolimar, zavarivač, instalater, mašinbravar, metalobrusač, automehaničar, mehaničar šinskih vozila, instalater sanitarnih uređaja grijanja i klimatizacije, mehaničar privredne mehanizacije
Četvorogodišnji

Mašinski tehničar, tehničar mašinske energetike, tehničar numerički upravljanih mašina, tehničar za kompjutersko konstruisanje i upravljanje, automehatroničar, mašinski tehničar za energetiku.
Peti stepen

Zavarivač-specijalista, metaloglodač-specijalista, metalostrugar-specijalista, metalobrusač-specijalista, automehaničar-specijalista, bravar-specijalista, mašinbravar-specijalista, instalater grijanja i klimatizacije –specijalista, autolimar-specijalista, mehaničar precizne i mjernoregulacione tehnike- specijalista.



PODRUČJE RADA - SAOBRAĆAJ

Trogodišnji

Vozač motornog vozila.
Četvorogodišnji

Tehničar drumskog saobraćaja, tehničar PTT saobraćaja, vozač autobusa i teretnog motornog vozila, saobraćajno transportni tehničar, tehničar vuče, tehničar tehničko-kolske djelatnosti, poštansko-logistički tehničar, špeditersko-agencijski i carinski tehničar.
Peti stepen

Vozač – specijalista i vozač – instruktor specijalista.


Konkurs za upis učenika u prvi razred za školsku 2016/2017. godinu:


Područje rada: Mašinstvo i Obrada Metala
Zanimanja IV stepena
1) Tehničar za kompjutersko konstruisanje i upravljanje
2) Mašinski tehničar za energetiku
3) Automehatroničar

Zanimanja III stepena
1) Automehaničar/Limar-autolimar
2) Limar-autolimar
3) Zavarivač
4) Instalater sanitarnih uređaja, grijanja i klimatizacije

 

Područje rada: Saobraćaj
Zanimanja IV stepena
1) Tehničar drumskog saobraćaja
2) Špeditersko-agencijski i carinski tehničar
3) Poštansko-logistički tehničar
4) Tehničar tehničko kolske djelatnosti (pregledač kola)
5) Saobraćajno transportni tehničar (otpravnik vozova)


Zanimanja III stepena
1) Vozač motornog vozila


Naknadni konkurs za upis u I razred srednje škole možete preuzeti ovdje.




Konkurs za upis učenika u prvi razred za školsku 2015/2016. godinu:


Područje rada: Mašinstvo i Obrada Metala
Zanimanja IV stepena
1) Tehničar za kompjutersko konstruisanje i upravljanje
2) Mašinski tehničar za energetiku
3) Automehatroničar

Zanimanja III stepena
1) Automehaničar/Limar-autolimar
2) Limar-autolimar
3) Zavarivač
4) Instalater sanitarnih uređaja, grijanja i klimatizacije

 

Područje rada: Saobraćaj
Zanimanja IV stepena
1) Tehničar drumskog saobraćaja
2) Špeditersko-agencijski i carinski tehničar
3) Poštansko-logistički tehničar
4) Tehničar vuče(mašinovođa)
5) Saobraćajno transportni tehničar(otpravnik vozova)


Zanimanja III stepena
1) Vozač motornog vozila


Ovdje možete pogledati brošuru i poster koju smo pripremili za vas.




Za školsku 2014/2015 godunu odobren je upis na sledećim smjerovima:


Područje rada: Mašinstvo i Obrada Metala
Obrazovni programi IV stepena
1) Tehničar za kompjutersko konstruisanje i upravljanje: 1 odjeljenja 30 učenika
2) Automehatroničar: 1 odjeljenje 30 učenika
3) Mašinski tehničar za energetiku: 2 odjeljenja 60 učenika


Obrazovni programi III stepena
1) Automehaničar/Limar-autolimar: 1 odjeljenje 15+15 učenika
2) Zavarivač/Instalater sanitarnih uređaja, grijanja i klimatizacije: 1 odjeljenje 15+15 učenika

 

Područje rada: Saobraćaj
Obrazovni programi IV stepena
1) Tehničar drumskog saobraćaja: 2 odjeljenja 60 učenika
2) Špeditersko-agencijski i carinski tehničar: 1 odjeljenje 30 učenika
3) Tehničar vuče(mašinovođa)/Saobraćajno transportni tehničar(otpravnik vozova): 1 odjeljenje 15+15 učenika
4) Poštansko-logistički tehničar

Obrazovni programi III stepena
1) Vozač motornog vozila: 1 odjeljenje 30 učenika


Ovdje možete pogledati brošuru i poster koju smo pripremili za vas.




Za školsku 2013/2014 godinu odobren je upis na sledećim smjerovima:


Područje rada: Mašinstvo i obrada metala
Obrazovni programi IV stepena
1) Tehničar za kompjutersko konstruisanje i upravljanje: 1 odjeljenja 30 učenika
2) Automehatroničar: 1 odjeljenje 30 učenika
3) Mašinski tehničar za energetiku: 2 odjeljenja 60 učenika


Obrazovni programi III stepena
1) Automehaničar/Limar-autolimar: 1 odjeljenje 15+15 učenika
2) Zavarivač/Instalater sanitarnih uređaja, grijanja i klimatizacije: 1 odjeljenje 15+15 učenika

 

Područje rada: Saobraćaj
Obrazovni programi IV stepena
1) Tehničar drumskog saobraćaja: 2 odjeljenja 60 učenika
2) Špeditersko-agencijski i carinski tehničar: 1 odjeljenje 30 učenika
3) Tehničar vuče(mašinovođa)/Saobraćajno transportni tehničar(otpravnik vozova): 1 odjeljenje 15+15 učenika

Obrazovni programi III stepena
1) Vozač motornog vozila: 1 odjeljenje 30 učenika